אודות לוח השנה

העם היהודי בעת החדשה הוא סיפור הצלחה מרתק, התעוררותה של התנועה הלאומית היהודית הפיחה רוח חיים מחודש בעם היהודי והולידה תחייה לאומית בקנה מידה היסטורי בכל תחומי החיים. כל יום בלוח השנה שלנו מזמן הזדמנות לחוויה היסטורית ומסע בזמן לאירועים ולדמויות אשר עיצבו והשפיעו על חיינו עד ימינו. לוח השנה הציוני הינו מיזם ייחודי המקיף קרוב לאלפיים אירועים היסטוריים בתולדות העם היהודי ומדינת ישראל עם דגש על העת החדשה ותולדות הרעיון הציוני. באתר לוח השנה הציוני תמצאו מידע היסטורי אודות אירועים מכוננים, אישים ודמויות מרכזיות מכל תחומי הרוח והעשייה של העם היהודי בעת החדשה. מיזם ייחודי זה נוצר עבור אנשי ונשות החינוך, תלמידים, חניכי תנועות הנוער והציבור הישראלי כולו, מתוך מטרה להפיח חיים בהיסטוריה המרתקת של העם היהודי בעת החדשה ולספר את סיפורה של הציונות, התנועה המכוננת של החברה הישראלית ומדינת ישראל.

שותפים לפרויקט

קרן 'עם ישראל' הינה קרן ללא מטרות רווח המקדמת ותומכת ביוזמות של חלוציות-מודרנית בקרב צעירים יהודיים. הקרן רואה בהנהגה הצעירה כחיל החלוץ המקדם ומוביל את הציונות בימינו ככוח יסודי ושורשי להתפתחותו של העם היהודי ומדינת ישראל. הקרן מאמינה כי חזונם של דוד בן גוריון, מנחם בגין ואבות האומה ממשיך גם בימינו.

עמותת 'שבעים פנים לציונות' נוסדה לפני כשנתיים וחרתה על דגלה לתרום לחידוש השיח וההגות הציוניים בחברה הישראלית, במטרה לשקם את הבסיס הערכי והרעיוני המשותף בין כל אלו המחויבים לעקרונות היסוד של הציונות כתנועת השחרור הלאומית המודרנית, המתקדמת וההומניסטית של העם היהודי, וביניהם סולידריות פוליטית וחברתית וערבות הדדית במסגרת מדינת לאום יהודית ריבונית, כינון ויצירת תרבות משותפת ושוויון ערך האדם באשר הוא. העמותה מפעילה שני מיזמים מרכזיים על מנת לממש מטרות אלה – תכנית 'עיונים בכתבי הציונות' לעיון בכתבים הציוניים במסגרת קבוצות לימוד לקהל מגוון, החל מחניכי מכינות קדם צבאיות, סטודנטים והציבור הרחב, וכן פרסום מאמרי עיונים והפקת מקראות לימוד. ופרסום כתב-עת ציוני חדש, 'אשמורת שלישית', שנוסד במטרה להוות במה מרכזית להחייאת הדיון הציבורי בישראל בנושאים חברתיים ולאומיים באמצעות יצירת במת שיח פלורליסטית, במסגרתה יינתן ביטוי למגוון רחב ככל הניתן של השקפות ודעות במסגרת השיח הציוני.